Cezary Ożarowski odstąpił dobra majątku Dowiaciszki Leonardowi Borzęckiemu, który był ich właścicielem na przełomie wieków. W 1908 r. posesorami Dowiaciszek stali się Bolesław i Maria Konarscy, gdzie po dwunastu latach gospodarowania sprzedali je Stanisławowi Maksymilianowi Dąbrowskiemu.
Po śmierci Stanisława Maksymiliana Dąbrowskiego w 1927 r. Dowiaciszki odziedziczył jego syn, Stanisław Longin. Mieszkał on stale w Warszawie, gdzie pracował jako inżynier kolejowy, a Dowiaciszki odwiedzał tylko od czasu do czasu, aby sprawdzić, jak funkcjonuje majątek. Podczas okupacji dziedzic Dowiaciszek próbował wrócić do rodzinnego domu, ale niemiecki zarządca wyraził tylko zgodę na zatrudnienie go w jego własnej włości jako zwykłego robotnika rolnego.
Po zakończeniu wojny dowiaciszkowski majątek o areale 180 ha przejęło Państwowe Gospodarstwo Rolne w Sejnach i władało nim aż do likwidacji PGR w 1990 r. Dwa lata później wydzierżawił go od Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa. W 1994 r. nowym dzierżawcą, a w 1995 r. prawowitym właścicielem dworu w Dowiaciszkach i dawnej dworskiej ziemi o powierzchni 138 ha, został Tadeusz Buraczewski.